Wyszukiwanie nieruchomości
0000
Wyniki

Costa Blanca

Costa Blanca, Morze Śródziemne niczym lustro

Costa Blanca, znajdująca się w prowincji Alicante, od ponad dekad jeden z ulubionych kierunków w Hiszpanii dla obcokrajowców. Z nieograniczonym dostępem do Morza Śródziemnego, z takimi atrakcjami, jak Jávea, Dénia, Altea czy Moraira, przyciąga niczym magnes zagranicznych turystów. Zatoki, skarpy, porty rybackie i plaże najwyższej jakości, połączone z wyjątkowym klimatem oraz bogactwem kuchni śródziemnomorskiej, są czynnikami, dzięki którym Comunidad Valenciana jest regionem bardzo atrakcyjnym.

Alicante - Costa Blanca

Dénia, stolica okręgu Marina Alta, jest uroczą, kosmopolityczną miejscowością uwieńczoną średniowiecznym zamkiem. Dwudziestokilometrowe wybrzeże stworzone zarówno z piaszczystych, jak i skalistych plaż, z pięknymi zatokami,  licznymi malowniczymi „białymi” wybrzeżami, od których wzięła się nazwa regionu (Costa Blanca=Białe Wybrzeże). Park Krajobrazowy Montgó zaznaczający granice między Dénia a Jávea, zajmuje najbardziej widowiskową część wybrzeża, którego skarpy utworzone przez wiatr od niepamiętnych czasów tworzą krajobraz stworzony z różnych form i tekstur.

Alicante - Costa Blanca

Mijając tę cześć wybrzeża docieramy do bardziej szerokiej i otwartej zatoki Jávea, uroczej miejscowości, na zboczu której znajdują się góry otaczające piaszczyste i skaliste plaże. Z portem żeglarskim i zabytkową częścią miasta,  całkowicie zadbaną i odnowioną, Jávea oferuje szereg różnych atrakcji dla odwiedzających miasto.
Kopuła kościoła w Altea jest kolejnym symbolem Costa Blanca. Miejscowość, w której liczne urzekające uliczki, znajduje się na wzgórzu, na szczycie którego znajduje się okoliczny kościół. Do miejscowości przyciąga jej spokojny charakter. Artystyczne i rękodzielnicze sklepiki i stragany rozmieszczone są po całej części starego miasta.

Alicante - Costa Blanca

Związek pomiędzy Costa Blanca a Śródziemnomorzem uosabia perfekcyjna gastronomia, której produkty prosto z morza przynoszą rozkkosz podniebieniu. Wśród modnym restauracji znajdują się znane lokale, takie jak El Poblet (trzy gwiazdku Michelina), któremu szefuje Quique Dacosta, lub Casa Pepa. Krewetki z Dénii, czy suszone owoce morza, takie jak ośmiornica (uznawane za tradycyjne danie Marina Alta) oraz danie przyrządzone w ten sposób, są głównymi daniami w tym regionie. Oczywiście należy pamiętać o ryżu, podanym w różnej formie, oraz rybach.

Alicante - Costa Blanca

Z każdej z opisanych wcześniej miejscowości szybko można dostać się do Alicante (gdzie znajduje się lotnisko El Altet) i Walencji. Dwadzieścia kilometrów w głąb lądu leży Valle de la Rectoría, spokojny kompleks małych miasteczek, w których znane są z produkcji misteli.

Zobacz domy, wille, dacze na sprzedaż na Costa Blanca lub apartamenty i mieszkania na Costa Blanca 

Informacje o regionie

Alicante - Costa Blanca

Alicante - Costa Blanca

Informacje o miejscowościach