Wyszukiwanie nieruchomości
0000
Wyniki

Wspólnota Walencji

Wyjątkowa enklawa

Otoczona wodami Morza Śródziemnego, Wspólnota Walencji, stworzona z regionów Alicante, Castellón i Walencji, posiada, posiada jedno z najpiękniejszych wybrzeży Hiszpanii. Setki kilometrów uroczych plaż, umiarkowany klimat przez cały rok (zimą temperatura spada do 10º) i wspaniałą gastronomią, której podstawą jest dieta śródziemnomorska.

Valencia - Comunidad Valenciana

Wille i osiedla mieszkalne położone na wybrzeżach i zatokach, są warte zwrócenia uwagi zagranicznych turystów, którzy przyjeżdżają do miasta Walencja. Bliskie położenie tej metropolii jest niezwykle  atrakcyjne dla mieszkańców Costa Blanca, gdzie znajdziemy takie miasta, jak Dénia, Jávea, Moraira oraz Altea, ponieważ mogą znaleźć w Walencji wszelkie usługi i świadczenia na wyciągnięcie ręki.

Śródziemnomorska perła, Walencja, trzecie największe miasto Hiszpanii, jest mieszanką historii, kultury i rozrywki, duże miasto o charakterze śródziemnomorskim, nie będąc zarazem chaotycznym molochem, ale miejscem, gdzie można spokojnie żyć.

Alicante - Comunidad Valenciana

Walencja uosabia urok miast śródziemnomorskich.  Zabytki takie jak Lonja de los Mercaderes (Lista światowego dziedzictwa), Katedra i Bazylika, Mercado de Colón, Estación del Norte, kościół Santos Juanes oraz wieże  Micalet y Santa Catalina, szczycą się historią, która łączy się z nowoczesnością poprzez Miateczko Sztuki i Nauki, zaprojektowanym przez walenckiego architekta Santiago Calatrava, a także przyszły Park Centralny. Walencja gromadzi przeróżne atrakcje kulturalne, muzea takie jak IVAM, MuVIM i San Pío V. Odwiedzający miasto powinni spróbować gastronomii, zaczynając w popularnym Mercado Central, następnie tradycyjnych lokali z kuchnią walencką (Casa Roberto, Racó del Turia, Casa Montaña) oraz międzynarodowe dania u Ricard Camarena (Camarena Restaurant), Quique Dacosta (Vuelve Carolina),  Bernd Knöller (Riff), Vicente Patiño (Saiti) czy Raúl Aleixandre (Vinícolas). Kilka kilometrów od stolicy regionu znajduje się niesamowity Obszar chronionego krajobrazu Devesa del Saler, w pobliżu jeziora Albufera, gdzie korzystać ze słońca świecącego przez cały rok.

Alicante - Comunidad Valenciana

Wspólnota Walencji ma dobre połączenie z pozostałymi miastami:

  • Samochód.  Autostrada Śródziemnomorska AP-7 łączy całe wybrzeże. Autostrada A-3 zezwala na szybki dojazd do Madrytu. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej Dirección General de Tráfico.
  • Pociąg. Przewoźnik RENFE i cercanías łączy całą Wspólnotę Walencji z różnymi europejskimi miastami. Walencja posiada szybkie połączenie ze stolicą Hiszpanii, Madrytem dzięki przewoźnikowi AVE.
  • Droga morska. Porty Alicante, Walencja i Dénia oferują transport pasażerski i towarowy, biorąc pod uwagę fakt, że port w Walencji jest najważniejszym śródziemnomorskim portem handlowym. Więcej informacji na stronie Trasmediterránea, Balearia i Iscomarferrys.- Samolot. Lotniska w Walencji i Alicante mają połączenia z najważniejszymi miastami hiszpańskimi i europejskimi. Więcej informacji na stronie Aena.

Valencia - Comunidad Valenciana

Informacje o regionie

Alicante - Comunidad Valenciana

Alicante - Comunidad Valenciana

Informacje o miejscowościach