Wyszukiwanie nieruchomości
0000
Wyniki

Przewodnik dla kupującego (3)

UwagaRimontgó zaleca doradztwo specjalisty do spraw prawnych, podatkowych i innych związanych z sektorem nieruchomości. W tym przypadku nasi klienci mogą się z nami skontaktować, jeśli chcą otrzymać dane specjalisty, którzy pomogą w wątpliwościach

O zakupie nieruchomości (2)

O zakupie nieruchomości (c.d.) 

1. W przypadku kupującego: czy wystosowanie kontroferty jest korzystne?

2. Jeśli kupuję nieruchomość z rynku pierwotnego, jakie informacje powinien mi udzielić deweloper w Hiszpanii?

3. Jeśli kupuję nieruchomość z rynku wtórnego, jakie informacje powinien mi udzielić właściciel?

4. Czy kupując nieruchomość z rynku wtórnego korzystne jest współpracować z agencją nieruchomości?

5. Jeśli kupię nieruchomość przez Rimontgó, kto zbiera i weryfikuje całą dokumentację?

6. Chcę nabyć nieruchomość, jak to zrobić? Umowa kupna-sprzedaży.

1. W przypadku kupującego: czy wystosowanie kontroferty jest korzystne?

Jeśli znajdziesz nieruchomość, którą jesteś zainteresowany, ale cena wydaje Ci się wygórowana, pomyśl, ile jesteś w stanie za nią zapłacić i stwórz rozsądną ofertę. Jako kupujący nie powinieneś wystawiać więcej niż jedną kontrofertę, bo stracisz wiarygodność. Upewnij się, że dobrze rozumiesz warunki transakcji kupna-sprzedaży. Spytaj w Rimontgó o wszystko, czego nie rozumiesz i upewnij się, że wiesz jakie  wszystkie wydatki, zanim złożysz kontrofertę: honorarium, podatki, itd. 

2. Jeśli kupuję nieruchomość z rynku pierwotnego, jakie informacje powinien mi udzielić deweloper w Hiszpanii?

 • Nazwisko lub nazwę dewelopera, dane wpisu w Rejestr Handlowy.
 • Informacje na temat nieruchomości: plany mieszkania, opis, powierzchnia użytkowa, usługi i zaopatrzenie, wspólny teren, ubezpieczenie od szkód i wad ukrytych.  
 • Dane w Księdze Wieczystej, aby sprawdzić:
 1. czy teren, na którym zbudowana będzie nieruchomość, jest zapisany na imię dewelopera,
 2. czy budowa została zatwierdzona przez Urząd Miasta, poprzez nadanie licencji na koncesję. 
 •  Status gminy
 • Cenę sprzedaży i formę płatności
 • Dane subrogacji hipoteki w przypadku jej istnienia
 • W jaki sposób zaplanowane jest udokumentowanie umowy, razem z ogólnymi i szczegółowymi warunkami, wyraźnie stwierdzające: 
 1. Koszty przewidziane przez prawo musi ponieść sprzedający nie obowiązują kupującego.
 2. Prawo kupującego do żądania publicznego aktu własności i wybór notariusza.

Wszystkie te dane są, w tym przypadku, zdobywane są przez prywatnego agenta Rimontgó, eksperta w materii, który sprawdza, czy wszystko jest poprawne i czy budowa odbywa się prawidłowo, ułatwiając kupującemu nabycie nieruchomości.

3. Jeśli kupuję nieruchomość z rynku wtórnego, jakie informacje powinien mi udzielić właściciel?  Czy kupując nieruchomość z rynku wtórnego korzystne jest współpracować z agencją nieruchomości?

 • Odpis wpisu nieruchomości
 • Potwierdzenie ostatniego opłacenia Podatku od Nieruchomości
 • Potwierdzenie ostatniego opłacenia prądu, wody, gazu
 • Certyfikat potwierdzający opłacanie wspólnoty. (jeśli nie posiada lub istniałyby wątpliwości, wspólnota może wydać takie zaświadczenie kupującemu) 
 • Ostatnie potwierdzenie opłaty kosztów dotyczących wspólnoty
 • Kopa Statutu Wspólnoty Mieszkaniowej wpisany w Rejestr Własności
 • W przypadku, jeśli nieruchomość obciążona jest hipoteką,  kapitał pozostały do ​​spłaty, zaświadczenie o stanie długów wydane przez wierzyciela

Jeśli agencja nieruchomości współpracuje a nieruchomością z rynku wtórnego, w naszym przypadku, Rimontgó nie akceptuje żadnych nieruchomości na sprzedaż, ani takich nie oferuje, bez sprawdzenia, czy spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa i inne warunki prawne i ekonomiczne na rynku.

4. Jeśli kupię nieruchomość przez Rimontgó, kto zbiera i weryfikuje całą dokumentację?

Twój agent nieruchomości Rimontgó jest w każdym przypadku odpowiedzialny i powinien zebrać i sprawdzić całą dokumentację, aby zagwarantować, że transakcja dobiegnie końca satysfakcjonując obie strony. Agent w Rimontgó powinien reprezentować klienta, aż sprzedaż dobiegnie końca

5. Chcę nabyć nieruchomość, jak to zrobić? Umowa kupna-sprzedaży.

Jak sformalizować transakcję kupna sprzedaży?  Możemy bezpośrednio odwołać się do umowy sprzedaży lub, co jest bardziej typowe, sformalizować umowę zadatkową.  

a. Zaliczka lub zadatekjest to rezerwacja prawa do kupna nieruchomości, poprzez wpłacenie odpowiedniej kwoty na poczet łącznej ceny. Nie zobowiązuje do kupna, ale jeśli jedna ze stron się wycofa, ponosi skutki prawne. W tym przypadku, jeśli wycofa się kupujący, traci wpłacone pieniądze, a jeśli sprzedający nie wywiąże się z postanowień, powinien zwrócić podwojoną sumę, którą wpłaciła druga strona. Powinno się podpisać umowę stanowiąca o zadatku.  

b. Prywatna umowa kupna-sprzedaży: Dokument podpisany przez kupującego i sprzedającego, opisuje nieruchomość, cenę, metodę płatności i koszty związane z transakcją. Zapłacona kwota wchodzi w poczet ceny całkowitej. Kupujący nie jest uznawany za właściciela, mimo posiadania kluczy, przez podpisaniem aktu nabycia własności.  

Artykuły: 12 – 3 – 4567

W przypadku chęci nabycia nieruchomości można zamówić katalogi i ulotki na temat nieruchomości na sprzedaż.