Wyszukiwanie nieruchomości
0000
Wyniki

Przewodnik dla kupującego (1)

Uwaga: Rimontgó zaleca doradztwo specjalisty do spraw prawnych, podatkowych i innych związanych z sektorem nieruchomości. W tym przypadku nasi klienci mogą się z nami skontaktować, jeśli chcą otrzymać dane specjalisty, którzy pomogą w wątpliwościach. .

Przewodnik dla kupującego – Początkowe rady

W tym przewodniku można znaleźć przydatne porady, informacje i pomoc w sprzedaży nieruchomości, związane zarówno z umową kupna-sprzedaży, subwencjami dla kupującego, koszty związane z kupnem, zarządzaniem kupnem nieruchomości, przeprowadzkami, przechowywaniem i magazynowaniem mebli, rynku pierwotnym w Hiszpanii, mieszkaniami na rynku wtórnym, kosztami aktu notarialnego, informacje o pożyczkach i hipotekach, subrogacji pożyczek, hipotek i inne. Dzięki uprzejmości Rimontgó, liderowi na rynku nieruchomości na Costa Blanca (Jávea, Denia), Walencja i Alicante.  

Myślisz nad kupnem nieruchomości?  

Początkowe porady

Czy po raz pierwszy kupujesz nieruchomość? Ważne porady. Sprawy związane z kosztami.

Zakup pierwszego domu jest ważną decyzjąW wielu przypadkach, spłacenie hipoteki, podatków i innych kosztów związanymi z zakupem nieruchomości mogą powodować wydatki równe miesięcznemu wynajmowi mieszkania, a czasem nawet wyższe. Najważniejsze jednak, że z każdą opłatą powiększasz swój majątek.  

Wiele razy, największą przeszkodą dla nabywającego nieruchomość pierwszy raz jest dostępność gotówki, by pokryć początkowe płatności i kosztów związanych z dalszymi operacjami.

Najlepszą formą rozpoczęcia całego procesu jest udanie się do zaufanego banku, by zaczerpnąć informacji na temat realnych możliwości otrzymania dofinansowaniabiorąc pod uwagę sytuację osobistą i najwyższą wartość, jaką jesteśmy w stanie spłacać. (Rimontgó może doradzić w ustaleniu maksymalnej ceny/pożyczki, na jaką możesz sobie pozwolić, jeśli nie masz nic przeciwko dzieleniu się informacją na temat dochodów i poziomu zadłużenia). Maksymalna wartość pożyczki, wraz z gotówką, którą dysponujesz, określa ceny, w jakich powinieneś szukać. Możesz rozpocząć szukanie od analizy cen nieruchomości w obszarze, gdzie chciałbyś ją nabyć, biorąc pod uwagę fakt, że lokalizacja może być tak samo ważna, jak sama nieruchomość.  

Miej na uwadze także, że zależnie od osobistej sytuacji istnieją różne pomoce w kupnie nieruchomości. Informacje na ich temat możesz znaleźć w instytucjach publicznych, które oferują subwencje do zakupu domu (przede wszystkim Ministerio de Vivienda y Gobiernos Autonómicos). W Rimontgó i jego zaufanych oddziałach bankowych również możesz zaczerpnąć informacji na ten temat.  

Jako kupujący po raz pierwsze, pomoc profesjonalnej agencji nieruchomości może być nieodzownamożna upoważnić go do reprezentacji wszelkich interesów związanych z transakcją. Twój agent nieruchomości w Rimontgó może pomóc oszacować zalety i wady kupna konkretnego rodzaju nieruchomości: (zabudowa bliźniacza, dom szeregowy, mieszkania) i jaki rodzaj nieruchomości najlepiej pasuje do Twoich potrzeb. Chcesz kupić dom z drugiej ręki, czy dom w nowej zabudowie? Jaki rodzaj informacji powinienem otrzymać w każdej z obu sytuacji? By wystosować kontrofertę: jaką obniżkę ceny mogę zaoferować? Jak porównywać ceny z   innymi nieruchomościami na rynku? Negocjujesz, prócz ceny (na przykład gwarancję), inne warunki?  Co powinieneś zrobić, jeśli potrzebny jest remont? Czy istnieją czynniki związane z nieruchomością albo budynkiem, które mogą powodować przeszkodę w sprzedaży domu? Jakie są koszty kupna-sprzedaży? Jako że zazwyczaj jest to decyzja emocjonalna, polecane jest zasięgnięcie pomocy agenta nieruchomości, który w inteligentny sposób pomoże podjąć decyzję w zakupie domu.  

By ustalić hipotekę, weź pod uwagę łączne koszty, nie tylko odpowiednie odsetki. Może okazać się, że odsetki będą niższe, ale prowizje wysokie. Upewnij się, że rozumiesz wszystkie rodzaje ukrytych kosztów albo spersonalizowane opłaty pobierane z góry, które mogą powodować problemy. Naucz się różnych rodzajów hipotek i sprawdź, który najlepiej do Ciebie pasuje. Dobry Agent może przedstawić Ci doradztwo finansowe. Rimontgó w sposób darmowy oferuje usługi szukania dofinansowania, uzyskując w większości przypadków najlepsze warunki na poziomie osoby fizycznej.

Jeśli wybrałeś dzielnicę oraz obejrzałeś już kilka mieszkań, możesz zaplanować kontrofertę dla nieruchomości, która Ci się spodobałaale której cena jest za wysoka. W tym przypadku

Jeżeli obie strony się zgodzą, zazwyczaj dostarcza się jakąś sumę pieniędzy na poczet ceny ostatecznej i podpisuje się umowę o zadatek, wskazując datę do sformalizowania umowy podpisując akt kupna-sprzedaży. (Czasami data ta odroczona jest do czasu, gdy sprzedający kupi inną nieruchomość i przeprowadzi się). Podczas tego okresu powinieneś skontaktować się z wybranym bankiem, by zlecił rzeczoznawcy oszacować wartość nieruchomości. Określona wartość jest ważna, jeśli chodzi o sumę udzielanej pożyczki.  

Istnieją jednak domniemane usprawnienia w podziale procentowym uzyskanego dofinansowania, zapewniając gwarancje osobiste lub rzeczywiste, oficjalnie chronione nieruchomości, ich maksymalnie dopuszczana cena i maksymalna cena pożyczki, itd. W tych przypadkach Rimontgó może doradzić najlepszą sytuację z wyjścia.

Artykuły: 1 – 234567

W przypadku chęci nabycia nieruchomości można zamówić katalogi i ulotki na temat nieruchomości na sprzedaż.