Wyszukiwanie nieruchomości
0000
Wyniki

Przewodnik dla kupującego (2)

Uwaga: Rimontgó zaleca doradztwo specjalisty do spraw prawnych, podatkowych i innych związanych z sektorem nieruchomości. W tym przypadku nasi klienci mogą się z nami skontaktować, jeśli chcą otrzymać dane specjalisty, którzy pomogą w wątpliwościach

O zakupie nieruchomości (1) 

Myślisz nad kupnem nieruchomości?

O zakupie nieruchomości

1.  Czy kupujesz nieruchomość po raz pierwszy? Pomocne rady.

i. Jak skupić się na przeprowadzce, jeśli mamy dzieci

ii. O firmach przeprowadzkowych, transportowych i transportach mebli oraz przeprowadzkach.

iii. Wynająć czy kupić?

Myślisz nad kupnem nieruchomości? 

O kupnie

1. Czy kupujesz nieruchomość po raz pierwszy? Pomocne rady.

1.ii Jak skupić się na przeprowadzce, jeśli mamy dzieci

Przeprowadzka może być nie lada wyzwaniem dla rodziny, ze względu na zmiany. Przeprowadzka wpływa na wszystkich członków rodziny i wiele razy łatwo jest o przeoczenie potrzeb małych dzieci

Niektóre rady pomogą ułatwić cały proces przeprowadzki:  

 • Powiedz dzieciom, dlaczego się przeprowadzacie.
 • Przedyskutujcie to rodzinnie, wymieniając swoje odczucia, kto będzie tęsknił za dotychczasowym domem, komu podoba się chęć przeprowadzki.
 • Spytaj dzieci, jakie rzeczy chciałyby wiedzieć o nowym miejscu zamieszkania.
 • Zorganizuj imprezę pożegnalną dla przyjaciół, znajdź sposób, by utrzymywać z nimi kontakt.
 • Zaznaczaj i planuj w kalendarzu cały proces przeprowadzki.
 • Czytaj dzieciom bajki o przeprowadzkach.
 • Podczas szukania nowego domu, weź ze sobą aparat fotograficzny. Zrób zdjęcia dzieciom bawiącym się w pobliżu, ich zajęcia i szkołę. Po powrocie do domu pokaż te zdjęcia Twoim dzieciom.  
 • Pozwól dzieciom uczestniczyć w pakowaniu. Jeśli to możliwe, spraw, by wszyscy użytkownicy byli obecni w dniu przeprowadzki, by zobaczyć lądowanie rzeczy do samochodu. Postaraj się, by rzeczy dzieci spakowane były ostatnie, by przy wypakowywaniu były pierwsze.
 • Świętuj pierwszy dzień w domu.
 • Przejdź się z dziećmi po sąsiedztwie, by poznały okolicę i uspokoić ich obawy przed zgubieniem się. Pomóż im zaplanować pierwszy dzień w nowej szkole – co ubrać, co ze sobą zabrać i jak do szkoły dotrzeć.
 • Poświęć więcej czasu dzieciom podczas całego procesu przeprowadzki, by rozwiać ich obawy i strach przed przeprowadzką.

1.iii firmach  przeprowadzkowych, transportowych i transportach mebli oraz przeprowadzkach międzynarodowych. 

Bądź ostrożny planując przeprowadzkę, poproś różne firmwyspecjalizowane w przeprowadzkach o kosztorys, poproś o opinie Twoich znajomych i zaufane kontakty, poinformuj o włączonych usługach i możliwości ubezpieczenia związanego z przeprowadzką. 

Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę i nie zlecaj firmie przeprowadzkowej przewiezienia rzeczy, które mają dla ciebie wartość osobistą.

Jeśli planujesz skorzystać z usług przewiezienia meblizwróć uwagę na gwarancje, jakie oferują lub możliwe ubezpieczenie w razie kradzieży lub wypadku (pożar…) i sprawdź, czy jest to licencjonowana firma 

W przypadku przeprowadzki międzynarodowej, znajdź prestiżową firmę z certyfikatami jakości i odpowiednią infrastrukturą do przeprowadzek międzynarodowych. Tak samo, postaraj się zdobyć opinie na jej temat. Nie ufaj tym, których kosztorysy sprawiają wrażenie bardzo tanich i jeśli to możliwe, sprawdź je z pierwszej ręki.

1.iii Wynająć czy kupić?

Bycie właścicielem domu jest celem praktycznie każdej osoby, choć niestety nie wszyscy to osiągają. Obecnie jest więcej Hiszpanów będącymi posiadaczami nieruchomości, niż dawniej. Kupno domu jest inwestycją znaczącą finansowo i nie gwarantuje zaoszczędzenia pieniędzy w krótkim, ani w długim czasie, a raczej jest to decyzja pociągająca za sobą znaczne nakłady pieniężne i zmniejszenie wpływów przez wiele następnych lat. Z drugiej strony, większość osób traktuje wynajem jako  wyrzucanie pieniędzy w błoto”. Dlaczego dostarczać pieniądze właścicielowi mieszkania, jeśli można zainwestować w swój własny dom? Główne kwestie to styl życia, możliwość zaciągnięcia hipoteki i sytuacja finansowa.  

Jeśli mowa o stylu życia, mieszkania na wynajem jest wygodne ze względu na określony czas. Dla osób usamodzielniających się po raz pierwszy jest to dobry wybór. W dużych miastach mieszkania dają im szansę na mieszkanie w modnej dzielnicy, które sa dla nich dostępne jedynie przy wynajmie mieszkania. Wynajem również pozwala na elastyczność dla osób, które ze względu na prace, muszą zmieniać miejsca zamieszkania co jakiś czas.  

Ponadto, nie wszyscy mogą uzyskać hipotekę. Pomimo wielu rodzajów hipotek i programów subwencyjnych, niektóre osoby mają złe wspomnienia z kredytem albo zbyt wiele wydatków miesięcznych, by zaciągnąć hipotekę lub kredyt, który wystarczałby na zakup wymarzonej nieruchomości.  

Inną kwestią jest: Ile chcesz zainwestować w nieruchomość i by w jakim stopniu miało to wpływ na Twój styl życia?  Nieruchomość jest rzeczą drogą. W większości przypadków, życie w tej samej dzielnicy, w której wynajmuje się mieszkanie, w nieruchomości posobnej (ta sama wielkość, jakość itd.) oznacza większy wydatek miesięczny na wiele lat.

Nieruchomość nie zapewnia opłacalności ani gwarancji zysku w momencie jego sprzedaży, choć prawdą jest, że jest to jedna z najbardziej rentownych rzeczy w jak najkrótszym czasie. Jednakże, jak większość inwestycji, ma ona pewne ryzyko. Jest wiele kosztów związanych z kupnem-sprzedażą oraz z hipoteką, wpłatą zaliczki i z upływem czasu, w którym nabyta nieruchomość stanie się rentowna. Jeśli chcesz sprzedać w jak najkrótszym czasie, rentowność będzie mniejsza. Jeżeli często się przeprowadzasz albo planujesz przeprowadzkę w najbliższym czasie, przemyśl poważnie koszty bycia właścicielem nieruchomości w krótkim czasie.  

Również powinieneś rozważyć przyszłość rynku nieruchomościjak się zachowuje i rozwija. Jeśli ekonomia pnie się ku górze, wartości nieruchomości także wzrastają i odwrotnie. Wynajmując mieszkanie masz większą elastyczność w reakcji na ekonomię.  

Mimo ryzyka i zmian stylu życia, posiadanie własnej nieruchomości na dłuższą metę przynosi korzyści większości osób.  

Artykuły: 1 – 2 – 34567

W przypadku chęci nabycia nieruchomości można zamówić katalogi i ulotki na temat nieruchomości na sprzedaż.