Wyszukiwanie nieruchomości
0000
Wyniki

Przewodnik dla Sprzedającego

UwagaRimontgó zaleca doradztwo specjalisty do spraw prawnych, podatkowych i innych związanych z sektorem nieruchomości. W tym przypadku nasi klienci mogą się z nami skontaktować, jeśli chcą otrzymać dane specjalisty, którzy pomogą w wątpliwościach.  

Na tej stronie można znaleźć porady związane ze sprzedażą jakiegokolwiek rodzaju nieruchomości (willa, dom, mieszkanie, gospodarstwo). W postaci agencji, porad, agencji nieruchomości, wycen nieruchomości i inne. Dzięki uprzejmości Rimontgó, lidera wśród agencji nieruchomości na Costa Brava, (JáveaDenia.), Alicante i Walencja. 

Jeśli chcą Państwo drogą komentarza wstawić jedno lub więcej nieruchomości do wynajęcia i życzy sobie osobistego doradcy, proszę się z nami skontaktować i odkryć łatwiejszy sposób na wynajęcie mieszkania. 

Proszę pamiętać, że prócz tych porad, Rimontgó pomoże Państwu w aspektach ekonomicznych (podatek irpf, renta, hacienda)Jeśli  Państwo zainteresowani sprzedażą nieruchomości, prosimy o kontakt. 

Myślą Państwo o wystawieniu mieszkania na sprzedaż? 

O sprzedaży nieruchomości 

1. Jakie mogą wynikać korzyści ze sprzedaży mieszkania? Porady, jak sprzedać mieszkanie. 

2. Jak mogę sprawdzić wartość mojej nieruchomości? Czy opłaca mi się wycenić nieruchomość?

3. Co powinien brać pod uwagę w trakcie podawania ceny nieruchomości? Co zrobić, gdy dostane kontrofertę?

4. Jak wybrać agencję nieruchomości? Jakie warunki powinien spełniać reprezentujący mnie agent?

Myślą Państwo o wystawieniu mieszkania na sprzedaż? 

O sprzedaży nieruchomości

1. Jakie mogą wynikać korzyści ze sprzedaży mieszkania? Porady, jak sprzedać mieszkanie. 

Aby uzyskać korzyści ze sprzedaży domu i ułatwić sprzedaż z Rimontgó, proszę przestrzegać kolejnych kroków: 

1.  Pierwsze wrażenie, które sprawia sprzedający podczas wizyty w domu, jest decydujące.

2. Zmień lekko dekorację dla szybszej sprzedaży. Szczegóły na ścianie, czy stole mogą dodatkowo podwyższyć cenę. 

3. Pozwól, by do mieszkania wchodziło światło. Odsłoń zasłony i przewietrz dom przed wizytą. 

4. Szczegóły znaczą wiele. Sprawdź, zakryj i napraw wszystkie możliwe naprawy defekty: żarówki, okna, drzwi, pudła. 

5.  Uwidocznij przestrzenność i pojemność Twojego domu: uporządkuj i oczyść zabudowane szafy, schowki, piwnicę, poddasze i inne.

6. Ukaż swój dom jak najbardziej przejrzyścieOczyść meble, pozbądź się dekoracji, które mogą zawadzać.

7. Łazienka i kuchnia to pomieszczenia kluczowe: utrzymuj je zadbane i w czystości  

8. Unikaj, by w mieszkaniu znajdowała się duża ilość osób podczas wizyt, ponieważ może być to niewygodne dla potencjalnego kupca.

9. Milczenie jest złotem. W trakcie, gdy agent pokazuje mieszkanie, ściszyć lub wyłączyć radio i telewizję.

10. Jeśli w domu mieszkają zwierzętanajlepiej, by nie znajdowały się w mieszkaniu w trakcie wizyty klienta. 

11. Trzymaj się drugiego planuAgent wie najlepiej, czego szukają klienci i wiem, jak opisać najlepsze strony domu. Nie chodź za nim. Bądź uprzejmy i miły, ale nie próbuj wtrącać się w rozmowę między klientem, a agentem. W przypadku, gdy istnieją wątpliwości, agent poprosi o informacje. 

12. To sprzedaż nieruchomości, nie ruchomości. Nie próbuj sprzedawać klientowi żadnego rodzaju mebli, których nie chcesz wziąć ze sobą.  

13.Pozwól, by profesjonalista wykonywał swoją pracęNiech agent rozmawia z klientem o cenie i innych warunkach transakcji. Jeśli zdecydujesz się zmienić warunki, poinformuj o tym agenta, gdy kupca się oddali.  

14. Umawiaj się z wyprzedzeniem na pokazanie domu, aby agent wcześniej informował o planowanej wizycie, zwłaszcza, jeśli właściciel nadal mieszka w nieruchomości.

2. Jak mogę sprawdzić wartość mojej nieruchomości? Czy opłaca mi się wycenić nieruchomość?

Wartość nieruchomości oznacza tyle, ile potencjalny kupca jest w stanie za nią zapłacić. Określenie ceny nie jest nauką ścisła. Nieruchomość jest porównywana z poprzednimi sprzedażami i bazą danych z podobnymi nieruchomościami, z niewielkimi różnicami, których wynik jest przybliżoną ceną.

Kryteria podania wartości nieruchomości to przede wszystkim: 

lokalizacja,
stan nieruchomości (do remontu, zmian, do zamieszkania), 
ceny rynku dla podobnych nieruchomości, 
warunki lokalnego rynku i 
cena i warunki, w jakim nieruchomość będzie sprzedana.

 
Upewnij się, że dom jest w jak najlepszych warunkach, zarówno z punktu widzenia nieruchomości, jak i urządzenia.
Ceny powinny być:

wystarczająco rzeczywiste, by zachęcić nabywcę do sformalizowania zakupu i
podanie zawyżonej ceny może przedłużać sprzedać. Polecamy udać się do Rimontgóaby zrealizowano oszacowanie wartości i wycenę na piśmiew którym poda przybliżoną cenę nieruchomości w oparciu na badaniu szczegółów sprzedaży zrealizowanych wcześniej.  
Umieścić ogłoszenie w miejscu, które zagwarantuje, że kupiec spośród innych podobnych domów wybierze właśnie tę nieruchomość i upewnić się, że cena jest konkurencyjna. 

3. Co powinienem mieć na uwadze ustalając cenę mojej nieruchomości? Co robić, gdy pojawia się kontroferta?

Jeśli myślisz nad sprzedażą domu, istnieją dwa ważne czynniki, warte rozważenia: ile jesteś w stanie zaakceptować za swój dom oraz ile czasu potrzebujesz na sprzedaż. Cena domu wpływa na szybki czas sprzedaży. Dlatego też, ważne jest określenie ceny nieruchomości, mając na uwadze jej wartość na rynku. Rimontgó pomoże ustalić konkretną cenę, zarówno dla sprzedającego, jak i nabywcy.  

Na początku, agent nieruchomości powinien przedstawić wszystkie kontroferty, nie mając na uwadze ich przedstawionych wartości, chyba że sprzedawca wyznaczył sobie cenę minimalną, w tym przypadku nie można negocjować. Traktuj wszystkie kontroferty poważnie i nie obrażaj się za te obniżone. Zawsze, jako właściciel, masz ostateczne słowo, także w akceptacji czy odmowie kontroferty.

W przypadku, gdy potencjalny kupca przedstawia kontrofertę, możliwe, że przedstawia ona jakiś warunek, na przykład kupi nieruchomość, wtedy,gdy jego dom zostanie sprzedany, kupno-sprzedaż z ceną rozłożoną na raty, itd. Jeśli istnieje kilka kontrofert, nie należy analizować ceny, ale warunki zawarte w nich samych, by upewnić się, która jest lepsza.  

4. Jak wybrać Agencję Nieruchomości? Jakie warunki powinien spełniać agent reprezentujący mnie?  

To zależy, czy chcesz kupić, czy sprzedać dom. Może obie operacje jedna po drugiej? Jeżeli zdecydowałeś zatrudnić Agenta, który będzie Ci towarzyszył w trakcie całego procesu, ta część artykułu może być pomocna w podjęciu ważnej decyzji.  

1. Pierwszy warunek, który powinien spełniać Agentpowinna być perfekcyjna znajomość okolicy, w której znajduje się sprzedawana nieruchomośćmusi być na bieżąco z przeszłymi i obecnymi transakcjami wszystkich typów nieruchomości (mieszkania, domy szeregowe, domy, itd.), w konkretnym obszarze (centrum, przedmieście), jaki również dobrze poinformowany o wszystkich usługach publicznych, transporcie (szkoły, banki, szpitale, parki, itd.) istniejących lub mających się pojawić w przyszłości, w miejscu, w którym chcesz sprzedać nieruchomość.  

2. Kompetentny Agent dobrze zna rynek nieruchomości na swoim obszarze/mieście. Zna ceny sprzedaży na rynku, dla domów podobnych do Twojego. Wie, ile może wynosić cena nieruchomości ze wszystkimi cechami, których szukasz.

3. Inną cechą idealnego agenta jest umiejętność komunikowania sięDobra komunikacja powinna działać w dwie strony. Sprzedawca powinien być szczerzy z agentem, jeśli chodzi o jego oczekiwania w związku ze sprzedażą nieruchomości. Jeśli sprzedaż jest pilna lub gdy chcesz odroczyć ją w czasie lub w przypadku chęci zaakceptowania kontroferty itd. Wszystko to jest bardzo użyteczne w dostosowaniu ceny i warunków sprzedaży odpowiednich na Twoje potrzeby. 

4.  Także uczciwość jest ważną cechą, którą powinniśmy mieć na uwadze wybierając agenta nieruchomości. Nie wybieraj Agenta jedynie w oparciu na cenę, jaką możesz uzyskać ze sprzedaży domu, ale również o zdolność udowodnienia tego twierdzenia, a przede wszystkim, doceń jego zdolność do zarządzania Twoją nieruchomością.

Artykuły: 1-2