Wyszukiwanie nieruchomości
0000
Wyniki

Avenida de Francia

L'OceanograficAvenida de Francia jest jedną z najnowszych i rozpoznawalnych w Walencji. Najstarszym mają zaledwie 10 lat i wszystkie mają standardy najwyższej jakości. Okolica Avenida de Francia jest spokojna i dysponuje wszystkimi usługami, szerokimi ulicami oraz niezliczona zielenią. Skyline Walencji w głównej części składa się z konstrukcji przy Avenida de Francia, razem z Miasteczkiem Sztuki i Nauki, Torre de Francia (35 pięter, najwyższy budynek w mieście) i Perotet- okazała rzeźba (46 metrów) autorstwa Miquela Navarro.

Avenida de Francia jest usytuowana w uprzywilejowanym miejscu. Dla osób nieznających Walencji może brzmieć to dziwnie, ale avenida de Francia znajduje się bardzo blisko dróg wyjazdowych z miasta na północ oraz południe, a także niedaleko morza. Jest także bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta, zarówno samochodem, jak i transportem publicznym. Położona przy Ciudad de la Artes y las ciencias, najbardziej symbolicznym znakiem Walencji, będące największym parkiem miejskim w Hiszpanii (dawne koryto rzeki). Jest nowym osiedlem, posiada wszystkie usługi na wyciągnięcie ręki: domy towarowe, centrum handlowe, banki, supermarkety, restauracje.

Avenida de Francia jest szeroką, dwukierunkową ulicą, z niewielkim ruchem, jak na tak duże miasto. Będąc trochę oddalona od centrum sprawia wrażenie okolicy bardzo spokojnej, a wspaniałe połączenia komunikacyjne pozwalają na dojazd w każde miejsce w krótkim czasie. Do centrum można dojechać bezpośrednio głównymi drogami, a do innych części miasta szybkimi obwodnicami północnymi czy południowymi. Jest to także idealna dzielnica dla tych, którzy chcą zamieszkać blisko morza, ponieważ znajduję się niedaleko portu i plaży. Tor wyścigowy Formuły 1, który położony jest w okolicy portu Walencji, ma także krótki odcinek niedaleko avenida de Francia, jego główna trasa także jest niedaleko.

Ciudad de las Artes y las CienciasJedną z zalet tej okolicy jest to, że jako nowe osiedle nie posiada wad odziedziczonych z poprzednich epok, tak jak inne dzielnice. Mieszkania są bardzo słoneczne ze względu na dużą przestrzeń ulicy, jest wiele zieloni, a większość budynków jest doskonała. W nocy jest bezpiecznie i spokojnie, ale zawsze można znaleźć miejsce na nocny wypad. 

Miasteczko Sztuki i Nauki jest wielką ikoną tej części Walencji. Trudne do zrozumienia bez poprzedniego odwiedzenia tego miejsca, jest to kompleks architektonicznym, kulturalny i rozrywkowy położony w dawnym korycie rzeki Turia. Konstrukcje, zaprojektowane przez Santiago Calatrava (przy pomocy Felixa Candela) są niezwykłe. Uznawane są za futurystyczne, jest główną atrakcją turystyczną i jednym z „12 Tesoros de España (12 Skarbów Hiszpanii). Budynki tworzące Miasteczko Sztuki i Nauki to l’Hemisfèric (Kino IMAX z efektem rybiego oka), el Museo de las Ciencias Príncipe Felipel’Umbracle (ogrody z dziełami sztuki na wolnym powietrzu oraz dyskoteka), el Palacio de las Artes Reina Sofía (fi;harmonia i teatr), el Puente de l’Assut de l’Or (most o wysokości 127 metrów, najwyższy punkt w Walencji), y el Ágora (miejsce przeznaczone na ważne wydarzenia)

Zobacz nieruchomości na sprzedaż przy Avenida de Francia.