Wyszukiwanie nieruchomości
0000
Wyniki

Avenida del Puerto

Veles e ventsAvenida del Puerto jest ulicą o długości 2,5 kilometra, która łączy plaza de Zaragoza z portem w Walencji. Plaza de Zaragoza znajduje się przy dawnym korycie rzeki łączy dwie ważne aleje: Marques del Turia i Aragón.  Mimo że nie znajduje się ściśle w centrum, można powiedzieć, że avenida del Puerto łączy centrum miasta z wybrzeżem. Jest ona szeroka, czteropasmowa plus jednym dla taksówek i autobusów. Jest jednokierunkowa- z centrum do portu. Aby jechać w drugim kierunki używa się avenida Baleares i calle Islas Canarias, które biegną równolegle w przeciwnym kierunku

Avenida del Puerto została otwarta w 1802 roku w celu przewozu towaru z centrum do portu. Początkowo wzdłuż alei znajdowało się wiele magazynów, warsztatów i fabryk. Na początku XX wieku, w szczególności po Exposición Regional de Valencia w 1909 roku (Regionalna Wystawa), aleja zaczęła zmieniać charakter na zamieszkalny i utrzymuje go po dzień dzisiejszy.

Port w Walencji jest największym, jeśli chodzi o handel, w Walencji i jednym z dziesięciu pierwszych w Europie, ale również portem pasażerskim zabierający pasażerów przede wszystkim na Baleary i do Włoch, a także miejsce, do którego dobijają statki rejsowe. Nowy port sportowy, Marina Real Juan Carlos I, zbudowany z okazji Copa América, położony jest w jego północnej części, przy plaży Las Arenas. Są to najnowszego i najlepszego rodzaju instalacje, z więcej niż 800 miejscami do przycumowania, w sąsiedztwie budynku Veles e Ventsktóry zaprojektowali architekci David Chipperfield i Fermín Vázquez, które stało się ikoną portu podczas America’s Cup w Walencji.  

Długość avenida del Puerto sprawia, że żadna inna jej nie dorównuje, jest bardzo blisko centrum, a z drugiej strony plaży. Ponadto jest szybką drogą, która pozwala dotrzeć z jednego punktu do drugiego w krótkim czasie i doskonale skomunikowana dzięki transportowi publicznemu. Można stwierdzić, że na samej alei nie ma wielu restauracji, ale położone są one w bocznych uliczkach.  

Avenida del PuertoRestauracje wszystkich klas, od tradycyjnych do nowoczesnych i egzotycznych, od małych lokali niemal nieznanych, do klasycznych nagradzanych gwiazdkami Michelina. Na deptaku przy plaży Las Arenas, zupełnie na końcu avenida del Puerto, znajduje się wiele prestiżowych restauracji wyspecjalizowanych w kuchnia walenckiej. Zjedzenie paelli na promenadzie jest wielką przyjemnością, a także tradycją dla tubylców. I, oczywiście, będąc blisko portu łatwością jest znaleźć najlepsze ryby i owoce morza w restauracjach o tym profilu.  

Inną dużą zaletą mieszkania przy avenida del Puerto jest plaża znajdująca się rzutem kamieniem. Można tam spędzać słoneczne dni, których w Walencji nie brakuje. Plaże miejskie, Las Arenas i Malvarrosa, są szerokie i piaszczyste, oblewane przez wody Morza Śródziemnego. Na nich na przełomie XIX i XX wieku znany walencki malarz Joaquin Sorolla namalował mnogość obrazów. Na północ od portu znajduje się plaża Las Arenas, a następnie Malvarrosa. Las Arenas jest plażą publiczną miejską o długości 1,2 kilometra, szeroką na 60 metrów, która przyciąga wielu plażowiczów. Plaża Malvarrosa w najwyższym stopniu należy do Walencji. Jest trochę dłuższa, 1,8 kilometrów, szeroka tak jak Las Arenas, 60 metrów ze złotym piaskiem. Jest też spokojniejsza.

Idąc brzegiem na wschód dotrzemy do plaży Pataconaktóra, mimo że przynależy do gminy Alboraya, uznawana jest za jedną z plaży Walencji.

Zobacz nieruchomości na sprzedaż przy Avenida del Puerto.