Wyszukiwanie nieruchomości
0000
Wyniki

El Perellonet

El PerellonetEl Perellonet jest miejscowością położoną pod Walencją, usytuowaną 15 kilometrów od miasta. Dawna wioska rybacka dzisiaj jest kurortem letnim ulubionym przez mieszkańców Walencji. Posiada plażę  plażę z białym piaskiem, gdzie udało się uniknąć budowy wysoki wieżowców, jak to bywa w innych nadmorskich miejscowościach, zastępując je niskimi domami lub blokami o małej ilości pięter. Podczas lata zamieszkuje tam 16000 ludzi i choć w sezonie letnim liczba ta się podwaja, nie jest tak przeludniona jak inne miejscowości wybrzeża- CulleraGandíaDeniaJávea o Benidorm. 

W El Perellonet znajduje się na południe od znanego parku krajobrazowego Albufera, zupełnie przy jeziorze o największej powierzchni w Hiszpanii. Zabudowa jest nowa, na początku XX wieku istniało kilka barracas (typowe domy dla regionu Walencji), ale nikt nie mieszkał tam na stałe. Pierwsza rodzina wprowadziła się w roku 1903, rok budowy gola del Perellonet, dlatego pierwszym mieszkańcem była osoba nadzorująca budowę i jego rodzina. W latach 20, podczas stworzenia drogi prowadzącej do Walencji (i wiodącej na południe), zaczęli osiedlać się ludzie, łącznie w 1930 mieszkało tam 12 rodzin. Po wojnie przybyło więcej rodzin, które szukały miejsca na postawienie barraca i podjęcie pracy na roli lub jako rybacy, aż w 1953 roku oficjalnie zainaugurowano otwarcie wioski mieszczącej się między drogą, a plażą. Z powodu wspaniałej plaży w El Perellonet i usytuowania miejscowości w latach 60 i 70 wioska gwałtownie przekształciła się w kurort wakacyjny.  

El PerellonetPomiędzy “golas” El Perellonet i Perellóprzez cztery kilometry wybrzeża, rozciąga się Perellonet. Droga rozdziela Perellonet na dwie dzielnice. Między ulicą, a plażą znajduje się większość domów i apartamentów. Z drugiej strony drogi położona jest większość typowych domów barracas, pola i szklarnie, gdzie hodowana jest większa część ryżu z parku krajobrazowego Albufera. Jest to żywa część historii Walencji, a większość z pól ryżowych należała do jeziora Albufera. Niskie opady, między 80cm a 2m, pozwoliły rolnikom na utworzenie na działkach bagien, idealne do uprawy ryżu. Pola ryżowe powoli zaczęły wypełniać tereny jeziora, aż do XIX wieku, co opisał Blasco Ibáñez w Cañas y Barrokiedy to ryż stał się bardziej opłacalny niż myślistwo i rybactwo, uprawa zauważalnie wzrosła. Mokradła o powierzchni 14 000 hektarów jest najbardziej obszerną strefą parku Albufera i tworzy rolniczy krajobraz, mający historyczne znaczenie powiązane z Walencją. Pola ryżowe, zalane wiosną, o jasnozielonym kolorze dają specjne kolory i padające światło na Albuferę i Perellonet. 

Miejscowość Perellonet jest małym luksusem. Większość wybudowanych tam domów, daczy i apartamentów o niskich piętrach unika tłumów kuracjuszy w miesiącach letnich, które występują w innych miejscowościach nadmorskich. Szeroka i niegęsta plaża pozwala na wygodny odpoczynek na słońcu przy wodach Morza Śródziemnego.  

El PerellonetMała odległość do Walencji i Perelló (dzieli je tylko jeden kanał wodny) oferuje mieszkańcom Perellonet na skorzystanie ze wszystkich potrzebnych usług. Centrum handlowe El Saler, położone zupełnie przy wjeździe do Walencji przez drogę, która prowadzi przez Perellonet ma sklepy, wielki supermarket i duże kino. W Perelló i sąsiedzkich gminach Sueca i Cullera również można znaleźć wszelkie usługi i atrakcje. Klub nurkowy El Perelló znajduje się przy plaży i granicy z Perellonet. Plaże od Perellonet do Cullera są dostosowane do sportów wodnych, takich jak surfing, windsurfing czy kitesurfing. 

Wszystkich miłośników golfa zachwyci Perellonet: pole golfowe El Saler znajduje się jedynie 2 kilometry o miejscowości. Pole to, według profesjonalistów jedno z najlepszych na świecie, zostało zaprojektowane przez Javiera Arana w 1968 roku. Trasa perfekcyjnie współgra z krajobrazem, razem z możemy, pomiędzy wydmami na plaży i Albuferą. Grający może zdobywać dołki słuchają szumu fal morskich, obserwując bryzę i sosny piniowe. Wszystkie ważne osobistości ze świata golfowego ostatnich 30 lat grywały w El Saler. Rekord pola pobił Niemiec Bernhard Langer, 62 uderzeniami, 10 por parami, na wypadek, gdyby ktoś ośmielił się go pokonać.

Znaczenie ryżu z Albufery zaznaczone jest w gastronomii Walencji, w szczególności w miejscowościach, w których położone jest jezioro. Razem z sąsiednia wiosce El Palmar i restauracjami na Malvarrosie w Walencji, Perellonet jest jedną z gmin znaną z wybitnego ryżu. Paella valenciana jest bogactwem gastronomii regionalnej. W El perellonet znajdziemy wiele tradycyjnych restauracji, wybór jest nieograniczony, ponieważ w całej Albuferze znajdują się perełki restauracyjne. Rzeczą typową dla mieszkańców Walencji jest zjedzenie paelli w parku krajobrazowym Albufera, z niesamowitym widokiem na mokradła jeziora. 

Zobacz nieruchomości na sprzedaż w El Perellonet .