Wyszukiwanie nieruchomości
0000
Wyniki

Jávea – Xàbia

Jávea, modna enklawa na Costa Blanca 

Costa Blanca, wybrzeże znajdujące się w prowincji Alicantenad którym położona jest Jávea, to nie tylko kierunek typowo turystyczny. Mieści w sobie również idealne warunki do zamieszkania na stałe, z piękną orografią, dostępem do wszelkiego rodzaju usług i średnie roczne temperatury pomiędzy 18 a 24 stopniami. Cudowne plaże z krystalicznie czystymi wodami, dobra sieć komunikacyjna, uniwersytety, muzea, ośrodki handlowe, transport i wiele innych usług oferowanych na tym wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Jávea/Xàbia - Costa Blanca

105 km na południe od Walencji i 90 km na północ od Alicante znajduje się przepiękna miejscowość Jávea. Odwiedzających przyciąga widok na góry Sierra del Montgó, od 1987 roku park krajobrazowy. Na ich zboczach założyciele spółki rozwinęli prestiżowe osiedle Rimontgó, które dało nazwę naszej firmie i które reprezentuje jej wartości od 1959 roku, odkąd rozpoczęliśmy naszą działalność: solidność, doświadczenie i dogłębną znajomość sektora i terenu.

Jávea/Xàbia - Costa Blanca

Jávea oferuje wiele plaży, takich jak El Arenal, Portixol czy la Cala Sardinera, które pozwalają na kąpiel w małych zatoczkach, jak i praktykowanie sportów wodnych jak nurkowanie, wędkarstwo sportowe, paddel surf, kajakarstwo, narty wodne, windsurfing i żaglowanie. Oferuje także inne formy rozrywki na wolnym powietrzu: golf (Club de Golf de Jávea y La Sella Club de Golf), kursy żeglugi w Club Náutico, jeździectwo konne, koszykówkę, tenis, piłkę nożną, piesze wędrówki i wspinaczki górskie po Montgó 

Jávea/Xàbia - Costa Blanca

Pyszna lokalna kuchnia jest kolejną atrakcją. Jávea oferuje różnorodnośc restauracji, w których można delektować się gastronomią, daniami takimi jak paellaarròs amb fessols i napsarroz a la marinera, el cruet de peix (duszona ryba), los salazones różnego rodzaju, a także tradycyjne coques (tsłone placki z owocami, które czasem zawierają też kiełbasę i wędliny).

Jávea/Xàbia - Costa Blanca

W starej części miasta znajduje się kościół gotycki Świętego Bartłomieja. Mają w nim miejsce różne koncerty muzyki klasycznej przez cały rok. Niedaleko znajduje się Mercado de Abastos, Urząd Miasta i Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne Soler Blasco, usytuowane na renesansowym placyku. Każda pora roku jest dobra, by odwiedzić Jávea, ponieważ zawsze można znaleźć coś interesującego do robienia: w styczniu San Sebastian, przed i po Wielkim Tygodniu imprezy na cześć Jezusa z Nazaretu, ogniska świętojańskie w czerwcu, Moros y Cristianos w lipcu oraz uhonorowanie Maryi Panny z Loreto we wrześniu.

Zobacz nieruchomości na sprzedaż w Javea.

Informacje o regionach 

Jávea/Xàbia - Costa Blanca

Jávea/Xàbia - Costa Blanca