Wyszukiwanie nieruchomości
0000
Wyniki

Campolivar

CampolivarCampolivar jest osiedlem mieszkalnym położonym w gminie Godella (13 000 mieszkańców), na północ od miast Rocafort i Paterna, niewiele ponad 4 kilometry od Walencji. Campolivar jest tradycyjnym walenckim obszarem, nie jest zamkniętą miejscowością, ale osiedlem o wysokim standardzie, z dużymi domami o sporych działkach. Osiedle zajmuje tereny należące do baronów Camolivar, gdzie w połowie XIX zbudowali zamek. Bliska odległość do miasta i przyjemna atmosfera osiedla sprawia, że sporo rodzin mieszka właśnie tam. Campolivar liczy sobie ponad 2500 stałych mieszkańców.  

Połączenia komunikacyjne są doskonałe. Bliska odległość od Walencji oferuje wiele opcji dojechania do miasta, zależnie od dzielnicy, do której chce się dotrzeć. A-7, śródziemna autostrada, niemal przechodzi przez miejscowość, tak samo jak CV-35. Dojazd na inne drogi również jest łatwy i szybki. Lotnisko Manises, z którego odlatują samoloty w kierunku narodowym i międzynarodowym, znajduje się niecałe 8 kilometrów. Niedaleko Campolivar znajdują się dwa przystanki metra: w odległości 1,5 kilometra Godella i Rocafort. Jest to łatwa i wygodna forma przemieszczenia się do centrum Walencji, unikając korków i problemem z zaparkowaniem w dużym mieście.  

Interesującą charakterystyką Campolivar jest znajdujący się tam kompleks odpoczynku i rozrywki Heron City. Mimo usytuowania w Paternie, graniczy z Camolivar, oddzielony jedynie ulicą. W Heron City znajduje się supermarket, restauracje, kino, siłownia, sklepy, które zezwalają na zaspokojenie potrzeb i rozrywki, bez potrzeby udawania się do miasta.  

W samej miejscowości jest kilka prestiżowych szkół: szkoła międzynarodowa Lo Olivos z brytyjskim systemem nauczania, Edelweiis czy Cumbres, oba dwujęzyczne. W sąsiedzkich miejscowościach również znajduje się kilka dobrych szkół, takich jak Palna w La Cañada (oddalona o 5 km), czy Mas Camarena w miasteczku o tej samej nazwie (4 km), które są drugie i trzecie we Wspólnocie Walencji w wybranych notowaniach.

Mała odległość do morza jest stała niemal z każdego miejsca w prowincji Walencji. Z Campolivar jest to jedynie 12 kilometrów, by dotrzeć do Morza Śródziemnego. Plaże w Alboraya (Patacona, Port Saplaya) i w Walencji (Malvarrosa, las Arenas) znajdują się najbliżej i wyróżniają się swoją jakością i szerokością. Najbliższe porty, z których można żeglować, mieszczą się w Port Saplaya, America’s Cup w Walencji i Klub Nurkowy w Pobla de Farnals, wszystkie w odległości od 12 do 16 kilometrów od Campolivar.

Golf jest sportem z tradycjami. Z Campolivar można dotrzeć do różnych prestiżowych pól golfowych, znajdujących się w promieniu 30 kilometrów od miejscowości: klub Esrorpión w Beterze (8 km) z 27 dołkami, w Manises (9 km), Masia de las Estrellas w Catarroja  (16 km) z 9 dołkami o podwójnym wyjściu, Bosque w Chiva (25 km) z wymagająca trasą, Saler (29 km) pomiędzy morzem i Albuferą, dobrze usytuowany w międzynarodowych rankingach oraz Foressos w Picassent (29 km) niedawno otwarty.  

Zobacz nieruchomości na sprzedaż w Campolivar.