Wyszukiwanie nieruchomości
0000
Wyniki

El Vedat

El VedatEl Vedat to miejscowość położona na górze o tej samej nazwie, w gminnej części Torrente, w sąsiedztwie miejskiego hełmu i 9 kilometrów od Walencji. El Vedat to dzielnica mieszkalna o wielkiej tradycji wśród Walencji. Jest to niska góra, która jest podporą dla Sierra Perenxisa. Wierzchołek góry znajduje się 142 metry nad poziomem morza, chociaż nie wydaje się, aby był tak duży, że miejski rdzeń Torrente praktycznie znajduje się na zerowej wysokości. Nazwa Vedat odnosi się do tego, że jest to terytorium prywatne (zamknięte) należące do gościnnych mnichów w średniowieczu. 

El Vedat łączy w sobie zalety mieszkania w spokojnej, naturalnej okolicy z bliskością wszystkich usług i możliwości spędzania wolnego czasu. Góra ma obfitą roślinność, z przewagą sosny alepskiej, a jednocześnie jest tuż obok miasta Torrente,które łączy jedna aleja. W tej alei znajduje się centrum handlowe Las Americas, z supermarketem, sklepami, restauracjami, wszystkim, co zaspokoi codzienne potrzeby. Torrente to trzecia co do wielkości gmina w prowincji, z 80 000 mieszkańcami, więc można w niej znaleźć wszystko.   

El Vedat jest dobrze skomunikowane. Aby dotrzeć do Walencji można udać się autostradą CV-36 w zaledwie kilka minut. Droga A-7, autostrada śródziemnomorska, prowadzi prosto do El Vedat i łączy miasteczko z północą i południem prowincji. Lotnisko Manises, które oferuje loty do gównych miast hiszpańskich i europejskich, znajduje się jedynie 12 kilometrów od miejscowości. Metro jest idealnym środkiem transportu, zwłaszcza, gdy chcemy uniknąć stania w długich korkach i martwienia się o miejsce do zaparkowania. Istnieją dwa sposoby dostania się metrem do Walencji: z przystanku Torrent Avinguda lub Col·legi el Vedat, które mieszczą się niedaleko osiedli mieszkalnych, oraz Torrent lub Realón. Jest także kilka linii autobusowych, które zatrzymują się w El Vendat i jadą do Torrente, Walencji i innych pobliskich miejscowości.   

Jedną z rzeczy, która wyróżnia El Vendat jest ilość i jakość restauracji. Miejsca te oferują najlepszą lokalną gastronomię walencką, najczęściej wyspecjalizowaną w ryżu. Są także inne tradycyjne miejsca typowe dla świętowania wydarzeń rodzinnych: wesela, komunie. Są one popularne ze względu na harmonijne połączenie natury w El Vender, wysoką jakość lokali i łatwość dojazdu z Walencji.   

Poza restauracjami, miejscowość znana jest także ze szkół tam położonych. Utworzone tutaj ośrodki edukacyjne mają tę zaletę, że są w stanie zaoferować środowisko naturalne i lepsze zaplecze niż miejskie szkoły. Do kilku istniejących najbardziej prestiżowych należą prawdopodobnie ulio Verne (dwujęzyczna), Santa Teresa i Colegio El Vedat. 

Miłośnicy golfa mają do dyspozycji kilka pól znajdujących się w pobliżu: Masía de las Estrellas, w Catarroja (9 dołków), w odległości 9 kilometrów, klub golfowy de Manises (9 dołków), 13 km, el Bosque, w Chiva, 14 km, Foressos w Picassent, 16 km, klub golfowy Escorpión, w Bétera, 21 km, pole Saler 25 km. 

Mieszkając w prowincji Walencja zawsze mamy morze blisko. Plaże miejskie i na południe od Walencji znajdują się najbliżej El Vendat: Malvarrosa, las Arenas, Pinedo, el Saler, el Perellonet. Najbliższym portem jest Port America’s Cup w Walencji, 16 kilometrów stąd. Innymi niedaleko leżącymi są Port Saplaya, 19 km, Pobla de Farnals 27 km czy klub nurkowy w El Perelló 30 km.  

Zobacz nieruchomości na sprzedaż w El Vedat.