Wyszukiwanie nieruchomości
0000
Wyniki

Osiedle mieszkalne Calicanto

CalicantoCalicanto jest ekskluzywnym osiedlem ulokowanym w trzech gminach prowincji Walencja: Chiva, Torrente i Godelleta, przy górach Perenxisa. Podzielone jest na różne strefy lub kolonie, takie jak San Miguel, Santo Domingo czy Cumbres. Jest osiedlem spokojnym, zacisznym, z działkami z reguły dużymi, pejzażem na góry, niezwykłą przestrzenią chronioną jako Narodowy Park Krajobrazowy.   

Miasto Chiva położone jest na północny-zachód od Calicanto, Godelleta na zachód i Torrente na wschód. Z pośród trzech, Torrente jest największe (78 tys. mieszkańców, Chiva 14 tys., Godelleta 3 tys.) i znajduje się najbliżej Walencji. Ma dwie stacje metra, centrum handlowe i wszystkie potrzebne do życia usługi.  

Calicanto jest dobrze skomunikowane, zarówno z miastem Walencja dzięki drodze CV-36 czy
A-3, około 20 kilometrów, jak i z wnętrzem półwyspu dzięki A-3, z północą poprzez A-7. Międzynarodowe lotnisko Manises położone jest około 15 km od osiedla.  

Miłośnicy golfa mają w pobliżu pole golfowe El Bosque. Jest to kompleks osiedli i pola golfowego położone w Chiva, przyległe do wschodniej części Calicanto. Ma ono 18 dołków zaprojektowanych przez Roberta Trent Jones Sr., Idealny dla początkujących graczy, jak i ekspertów. Klub jest pięknym trzypiętrowym domem z ogromnymi tarasami, gdzie można odpocząć lub zjeść w spokoju obiad, a także idealnym na spotkania biznesowe i rodzinne w spokojnej, relaksującej atmosferze. 

Prowincja Walencji, mimo że nie wszystkie miejscowości są na wybrzeżu, nigdy nie jest daleko morza. Niezwykłe plaże i porty osadzone są na wybrzeżu walenckim od północy na południe. Najbliższe od Calicanto porty to Posrt America’s Cup (Walencja), port Saplaya (Alboraya) i Klub Nurkowy el Perelló. Jak wspomniano, plaży jest ogrom, więc trudno wybrać, na którą się udać:  Patacona, la Malvarrosa, las Arenas, el Saler, el Perellonet

W samym Calicanto, a dokładnie w kolonii Santo Domingo, znajduje się prestiżowa, międzynarodowa szkoła Colegio Internacional de Levante. W sąsiedniej miejscowości Vedat również jest wiele szkół z tradycjami.

miejscowości Vedat również jest wiele szkół z tradycjami, takie jak Colegio Julio Verde czy Santa Teresa.  

Zobacz nieruchomości w Calicanto.