Wyszukiwanie nieruchomości
0000
Wyniki

Osiedle mieszkalne La Eliana

La ElianaLa Eliana jest gmina usytuowaną 13 kilometrów na północny-zachód od miasta Walencja. Z liczbą ponad 16 000 mieszkańców posiada kilka ważnych osiedli mieszkalnych. Początki Eliany datuje się na XVI wiek,  kiedy to Karmelici z Hiszpanii zakupili kilka hektarów ziemi, na których dzisiaj leży miejscowość. Nazwa La Eliana pochodzi od świętego Eliasa, założyciela Zakonu Karmelitanek.  

La Eliana jest gminą, w której centrum miasta i osiedla rezydencjalne łączą się w całość. W przeciwieństwie do innych miejscowości, charakteryzuje się rozproszeniem swojej powierzchni domów jednorodzinnych w odniesieniu do jej centrum, w Elianie rozprzestrzenienie nie jest tak duże. Ponieważ teren jest dość płaski, nie ma żadnych naturalnych przeszkód oddzielające osiedla, więc termin Eliana odnosi się do całej miejscowości (oprócz Montesol), zarówno centrum, jak i rezydencji.  

W La Eliana zamieszkuje 16 000 osób i znajduje się 13 km od Walencji, co zapewnia szybki dojazd do miasta. W miejscowości znajduje się centrum handlowe El Osito, a także wiele supermarketów, sklepy i inne usługi. W Elianie sa cztery przystanki metra, co powoduje, że niemal każdy dom znajduje się niedaleko niego. Pomimo bliskości od miasta Eliana jest spokojną okolicą, z dużą zielenią i lasem la Vallesa, położonym w południowo-wschodniej części gminy, pełnym sosen i dębów, fantastycznym miejscem na spacery, jazdę konną, uprawianie sportu lub jazdy na motorze.  

Niezwykły klub golfowy Escorpión znajduje się niecałe 5 kilometrów od miejscowości, co jest wielką zaletą dla miłośników tego sportu. El Escorpión dysponuje 28 dołkami, podzielonymi na trzy grupy, które można łączyć, uzyskując 18 dołków. W ten sposób przeznaczone jest dla osób początkujących, jak i doświadczonych graczy. Jest to projekt Amerykanina Rona Kirby i wykorzystuje piękno śródziemnomorskiej roślinności i nieregularność rzeźby terenu poprzez bliskie położenie gór. 

Ponadto, prowincja Walencja posiada także inne pola golfowe. Klub golfowy Manises znajduje się 15 km od La Eliana, El Bosque w Chiva trochę ponad 25 km, pola Foressos w Picassent i El Saler 35 km.  

Inną dużą zaletą życia w prowincji Walencja jest bliskie położenie od morza. Dobry klimat współgra ze spokojem Morza Śródziemnego, tworząc perfekcyjną harmonię, pozwalającą korzystanie z plaży jak i żeglowania. La Eliana nie znajduje się na wybrzeżu, ale blisko. 20 kilometrów na wschód dotrzeć można do Port Saplaya w gminie Alboraya, która oferuje port rekreacyjny oraz niezwykłe plaże. Inne pobliskie porty to Pobla de Farnals czy Port America’s Cup w mieście Walencja są również fantastyczne. Znanymi plażami, na które można się udać są Patacona w Alboraya, Malvarrosa czy Arenas (obie w Walencji). 

Zobacz nieruchomości na sprzedaż w La Eliana.