Wyszukiwanie nieruchomości
0000
Wyniki

Walencja

Piękne miasto kontrastów o wspaniałym klimacie

Przez wielu opisywania jako miejsce do ŻYCIA pisanego wielkimi literami, miasto Walencja oferuje wysoką jakość życia, niemal niepowtarzalną i ofertę kulturalną, gastronomiczną i handlową, która ustawiła ją na określonej pozycji, jako jeden z najczęściej odwiedzanych kierunków turystycznych w Hiszpanii, niewiele ponad godzinę jazdy pociągiem AVE od Madrytu. Głęboka przemiana i modernizacja, która miała miejsce w ciągu ostatnich kilku lat, zmieniła ją w ciekawe miejsce pełne kontrastów. 

Ogromne projekty, takie ja Ciudad de las Artes y las Ciencias (Miasteczko Sztuki i Nauki) zaprojektowane przez Santiago Calatravę, będące scenografią ważnych filmów i reklam międzynarodowych, czy Palacio de Congresos autorstwa brytyjskiego architekta Normana Fostera, współgra bez utraty uroku średniowiecznego starego miasta, jednego z najpiękniejszych w Europie, wraz z niezwykłym krajobrazem plaży Malvarrosa, plaży Saler i parku krajobrazowego Albufera, największego jeziora w Hiszpanii. Ponadto jest miejscem dużych biznesów, o czym świadczy Feria Valenciana, jak również małe targi, takie jak Plaza Redonda w samych centrum historycznym miasta. Nie można zapomnieć o tradycyjnych festiwalach znanych na całym świecie, takich jak FallasTomatina w Buñol czy Corpus Cristi (Boże Ciało).  

Valencia

Walencia to miasto, które przyciąga zarówno odwiedzających je, jak i stałych mieszkańców. Przemirzając jej ulice mamy wrażenie cofnięcia się w czasie. Szczątki archeologiczne przenoszą nas do czasów romańskiej Valentia, idąc od miasta średniowiecznego, docierając do czasów współczesnych. Lista ciekawych zabytków jest długa, zawiera perełki, między innymi Katedrę z dzwonnicą na wieży, „El Micalet”, Bazylikę pw. Virgen de los Desamparadoswieże Torres de Serrano, wieżę Torre de Quart, Lonja de la Seda (Giełda jedwabiu), Mercado Central, Almudín, Reales Atarazanas, Palacio de la Generalitat Valenciana,  Corts ValencianesMonasterio San Miguel de los Reyes, Ayuntamiento de Valencia (Urząd Miasta) i wiele innych miejsc. Dodatkowo miasto ma do zaoferowania ofertę muzealną w IVAMMuseo de Bellas Artes de Valencia San Pío VCentro Cultural de La Beneficencia, Museo Nacional de Cerámica, el Museo de la Ciudad, Museo de las Ciencias Príncipe Felipe, Museo Fallero.

Valencia

Dobre położenie i klimat, piękna architektura, szeroka oferta rozrywki i wspaniałą komunikację drogą gruntową, morską i powietrzną pozwoliła na utworzenie ważnych wydarzeń sportowych Open de Tenis 500,  Gran Premio de Europa de Fórmula 1 czy la America’s Cup. Inną z dużych atrakcji jest różnorodna kuchnia, jaką ma do zaproponowania miasto, z wyjątkowymi przepisami na paellę z kurczakiem, paellę z owocami morza, arroz negroarroz a banda, fideuá i wszystkie rodzaje ryb i owoców morza. Konieczne jest spróbowanie tradycyjnej i przepysznej horchata z fartons. 

Valencia

Noc w Walencji oferuje różnego rodzaju rozrywkę, koncerty, imprezy, Bary, restauracje, puby, dyskoteki, koncerty, itd. Miejsca „do wychodzenia” rozproszone  po całym mieście. I, jeśli wytrzymamy, nie ma nic lepszego niż zobaczenie wschodu słońca na jeden z plaż Walencji. 

Zobacz mieszkania na sprzedaż w Walencji.

Informacje o regionach 

Valencia

Valencia